Wyniki

playtennis » US Open 2019

Us Open 2019

Rafael Nadal mistrzem US Open po pięciu setach i pięciu godzinach niesamowitej walki! W kosmicznym finale hiszpański tenisista pokonał Rosjanina Daniła Miedwiediewa 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4. W trzecim secie Nadal był już blisko zwycięstwa, ale nagle wygrana zaczęła wyślizgiwać mu się z rąk. Niesamowity Miedwiediew poderwał się do walki, a finał z minuty na minutę, z gema na gema i z seta na seta stawał się coraz bardziej dramatyczny i pasjonujący. W piątej partii obaj już byli skrajnie wyczerpani, ale to Hiszpan złamał opór Rosjanina.

19-letnia Bianca Andreescu w pierwszym wielkoszlemowym finale w karierze pokonała 6:3, 7:5 słynną Serenę Williams. Mająca rumuńskie korzenie Kanadyjka zagrała wspaniale, długo deklasując 38-letnią Amerykankę. Prowadziła już 6:3, 5:1 i miała piłkę meczową, po czym… do głosu doszła Serena odrabiając straty i wyrównując stan meczu na 5:5. Końcówka drugiej partii należała jednak znów do Andreescu, która mogła się cieszyć z sensacyjnego triumfu.