WYNIKI

Australian Open 2020

Australian Open 2020 Novak Djokovic po raz ósmy w karierze wygrał turniej Australian Open i na swoim koncie ma już 17 tytułów Wielkiego Szlema. W niedzielnym finale Djoković musiał się jednak mocno namęczyć, bo Dominic Thiem postawił mu bardzo trudne warunki. Mimo wszystko w wielkim stylu i po zaciętej walce w pięciu setach 3:2 pokonał Dominica Thiema (4:6, 6:4, 6:2, 3:6, 4:6). Djoković po raz kolejny potwierdził, że jest wielkim tenisistą, a wygrana w Australian Open pozwala mu ponownie wskoczył na pierwszą pozycję w rankingu ATP. Amerykanka Sofia Kenin nieoczekiwanie pokonała w finale Australian Open Garbine Muguruzę 2:1 w setach (4:6 6:2, 6:2) i po raz pierwszy w swojej karierze wygrała turniej Wielkiego Szlema. Urodzona w Moskwie 21-latka nie była faworytką tego spotkania, ale zagrała znakomity mecz i udowodniła, że w pełni zasłużyła na ten tytuł.

Australian Open 2019

Australian Open 2019 Lider światowego rankingu Novak Djokovic rekordowy siódmy raz wygrał wielkoszlemowy Australian Open. Serbski tenisista w niedzielnym finale turnieju w Melbourne pokonał rozstawionego z “dwójką” Hiszpana Rafaela Nadala 6:3, 6:2, 6:3. Djokovic, który w poprzednim sezonie odrodził się w imponującym stylu po dłuższym okresie kłopotów zdrowotnych i spadku formy, triumfował w trzeciej wielkoszlemowej imprezie z rzędu.

Roland Garros 2019

Roland Garros 2019 Rafael Nadal po raz 12-ty w karierze wygrał wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W niedzielnym finale Hiszpan wygrał czterosetowy bój z walczącym o pierwsze mistrzostwo tej rangi z Austriakiem Dominikiem Thiemem 6:3, 5:7, 6:1, 6:1. Ashleigh Barty pokonała 6:1, 6:3 Czeszkę Marketę Vondrousovą w finale wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Australijka nie miała najmniejszych problemów z odprawieniem 19-letniej rywalki. To pierwsza zwyciężczyni z Australii w tej imprezie od 46 lat.

Wimbledon 2019

Wimbledon 2019 Novak Djokovic pokonał Rogera Federera 7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6, 13:12 (3). To był mecz jakiego w 142-letniej historii Wimbledonu jeszcze nie było. W trwającym 4 godziny i 57 minut meczu pełnym dramaturgii i zwrotów akcji po raz pierwszy doszło do tie-breaka w piątym secie turnieju.

US Open 2019

Us Open 2019 Rafael Nadal mistrzem US Open po pięciu setach i pięciu godzinach niesamowitej walki! W kosmicznym finale hiszpański tenisista pokonał Rosjanina Daniła Miedwiediewa 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4. W trzecim secie Nadal był już blisko zwycięstwa, ale nagle wygrana zaczęła wyślizgiwać mu się z rąk. Niesamowity Miedwiediew poderwał się do walki, a finał z minuty na minutę, z gema na gema i z seta na seta stawał się coraz bardziej dramatyczny i pasjonujący. W piątej partii obaj już byli skrajnie wyczerpani, ale to Hiszpan złamał opór Rosjanina. 19-letnia Bianca Andreescu w pierwszym wielkoszlemowym finale w karierze pokonała 6:3, 7:5 słynną Serenę Williams. Mająca rumuńskie korzenie Kanadyjka zagrała wspaniale, długo deklasując 38-letnią Amerykankę. Prowadziła już 6:3, 5:1 i miała piłkę meczową, po czym... do głosu doszła Serena odrabiając straty i wyrównując stan meczu na 5:5. Końcówka drugiej partii należała jednak znów do Andreescu, która mogła się cieszyć z sensacyjnego triumfu.

ATP Finals, Londyn 2019

ATP Finals, Londyn 2019 Stefanos Tsitsipas wygrał turniej ATP Finals kończący zmagania tenisistów w sezonie 2019. Grecki zawodnik w finałowym spotkaniu pokonał 6:7(6), 6:2, 7:6(4) Dominika Thiema z Austrii osiągając największy sukces w dotychczasowej karierze. Przed rozpoczęciem turnieju w Londynie trudno było spodziewać się, że w wielkim finale zagrają Austriak z Grekiem, a więc piąty i szósty zawodnik światowego rankingu. Obaj od początku imprezy kończącej sezon prezentowali się znakomicie i bez wątpienia zasłużyli na walkę o tytuł. - Starałem się grać najlepiej i zobaczyć, cóż  tego wyniknie. Drugi był set dla mnie wspaniały. Po raz pierwszy zagrałem w finale takiej imprezy, czuję ulgę, że to ja zwyciężyłem. Zostawiłem na korcie pełno zdrowia. To niesamowite - powiedział 21-letni Grek.